Taichi Poznań – Taichi KungFu Poznań, Taichi Qigong Poznań

Ważna informacja: Z powodu zimowej przerwy wakacyjnej zajęcia z dnia 12 luty 2018 (ul. Przełajowa 4 godz. 19:00) zostają przeniesione na 13 luty 2018 (ul. Solna 12, godz. 18:00). Zajęcia z dnia 19 luty 2018 są odwołane. Kolejne zajęcia na ul. Przełajowa 4 – 26 luty 2018 godz. 19:00. Zapraszamy!

Zajęcia dla grupy początkującej prowadzone są w każdy poniedziałek w godzinach 19:00 – 20:30 w sali gimnastycznej w budynku Zespołu Szkół Łączności przy ulicy Przełajowa 4 w Poznaniu. Zapisy trwają obecnie! Zapraszamy!

Witamy Państwa serdecznie na naszej stronie internetowej.

Informacje o zapisach znajdą Państwo tutaj.

Wierzymy gorąco, że niniejsze informacje zachęcą Państwa do zapisania się na nasze zajęcia Taichi Chuan oraz Taichi Qigong w Poznaniu.

Jeśli interesuje Państwa Qigong zapraszamy również na stonę www.qigong.eu .

Stwierdzenie, iż praktyka Taichi Chuan KungFu przynosi zdrowie dzięki wykonywanym ćwiczeniom jest oczywiście prawdziwe, w końcu każdy z nas wie, że “ruch to zdrowie”.

Prawdziwy zdrowotny aspekt Taichi Chuan kryje się jednak wewnątrz stylu, w jego filozofii i zastosowaniu. Poprzez regularne ćwiczenia medytacyjne (Taichi jest w istocie medytacją w ruchu) ćwiczący (lub uczeń) nabywa zdolności rozumienia swojego ciała i ducha. Jednoczesna koordynacja umysłu i ciała poprawia w rezultacie harmonię funkcjonowania całego organizmu.

Taichi Chuan bez wątpienia w łatwiejszy sposób pozwala opanować stres, szybciej zwalczyć pewne choroby lub istotnie ograniczyć odczuwanie przewlekłych schorzeń. Wszystkie powyższe zalety zdobyć może każdy z sumiennie ćwiczących. Jest ponadto powszechnie wiadomo, że mistrzowie stylów Taichi Chuan posiadają ogromne możliwości oddziaływania energią Qi i dzięki temu leczą nie tylko siebie ale i innych. Taki poziom umiejętności wymaga bez wątpienia wielu lub codziennych, ćwiczeń i studiów. Trzeba jednak wierzyć, że może osiągnąć go każdy, kto swoją pracą na to zasłużył.

Wykłady

Integralną częścią zajęć Taichi są wykłady, tradycyjny przekaz filozofii wschodu jest możliwy dzięki seminariom i częstym kontaktom z nauczycielami.

Ćwiczenia Qigong

Ćwiczenia Qigong są nieodzowną częścią naszego treningu. Zwiększają witalność, oferują nowe doświadczenia w życiu.

Qi lub Chi oznacza energię. W jodze nazywana jest ona Praną, a w Reiki – Najwyższą Energią. Gong lub Kung oznacza pracę i ćwiczenie wewnętrznej energii człowieka. Teoria Chi jest podstawą liczącej ponad 5000 lat chińskiej medycyny i obejmuje nie tylko akupunkturę lecz także różne inne sposoby uzdrawiania.

Qigong, jest fundamentem Taichi-Chuan Kung-Fu, ćwiczenia Taichi bez podbudowy i stosowania Chi są jedynie ładnie wyglądającą gimnastyką lub wolnym tańcem. Dopiero wówczas, gdy oba te aspekty zostaną połączone można mówić o prawdziwym pełnym Taichi-Chuan Kung-Fu mającym właściwości obronne i zdrowotne.

Chi, jest energią, która nas otacza, jest wszędzie w każdym z nas. Qigong (Chi Kung) jest natomiast nauką jak tą energię wykorzystać dla własnego dobra, zdrowia, spokoju i szczęścia. Przechodząc kolejne stopnie zaawansowania w tej sztuce, adepci uczą się najpierw odczuwać, a potem kontrolować Chi. Na dalszym etapie ćwiczeń studiują jak energię zrozumieć i wykorzystać w sztuce walki.

Atmosfera zajęć

Sympatyczna atmosfera zajęć pozwala choć na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości 🙂

Zajęcia grupowe

Prowadzimy też zajęcia grupowe – zlecone przez instytucje i osoby prywatne

Od ponad 20-stu lat prowadzimy nieprzerwanie sekcję Taichi Qigong. Organizm ludzki jest nieprawdopodobnie skomplikowaną formą, aspekt zdrowotny Taichi Chuan jest równie szerokim pojęciem. Najlepiej zdobywać wiedzę na ten temat przez praktykę i samoobserwację. Bez wątpienia ćwiczenia Taichi Chuan wykonywane zgodnie z zaleceniami doświadczonego instruktora, niosą lepsze samopoczucie i radość. Dlaczego więc nie spróbować?

Mapa - lokalizacja prowadzenia zajęć Kung Fu